Вземете се в близост с камерата си, за да спечелите £ 2,500 главна награда

Фотограф на годината отблизо се завръща - с по-голяма парична награда, допълнителна категория и нов съдия.

Стартирал миналата година, състезанието бележи отлични постижения в макро, микро и отблизо фотография. Общият победител ще получи 2500 £ в брой, като победителят от всяка категория ще спечели 300 £.

Участниците в „Фотограф на годината отблизо“, съвместно с Affinity Photo, имат срок до 17 май, за да въведат изображения в до седем категории.

Така че, ако макро, микро или отблизо фотографията е вашият основен фокус, тогава това е едно състезание, което няма да искате да пропуснете.

Какви са категориите „Фотограф на годината отблизо“?

• Животни (поддържа се от MPB)
  • Насекоми - НОВО (подкрепено от Greenwings Wildlife Holidays)
  • Растения и гъби (поддържани от Affinity Photo)
  • Интимен пейзаж
  • Изкуствен свят
  • Микро (за изображения, направени с микроскоп; поддържа се от Zerene Stacker)

В допълнение, Млад фотограф на годината отблизо (поддържа се от Sigma) е отворена за участници на възраст под 17 години.

Победителят ще получи две лещи от водещия производител на изображения: обектив Sigma 70mm F2.8 DG Macro Art и обектив Sigma 18-300mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM с филтър за близък план.

Управляващият млад близък фотограф на годината е Джосия Лаунщайн от Канада, който спечели за своя изстрел на гъсеница от маймунски молец.

Участниците в „Фотограф на близък план на годината 2022-2023“ могат да използват всякакъв вид камера - включително микроскоп или мобилен телефон - и няма ограничения за въведената тема.

Встъпителното състезание за миналата година привлече над 3000 заявки от 42 различни държави. Щракнете тук, за да видите всички избрани и спечелени записи.

Тази година в съдийската комисия ще се присъедини макрофотографът Мат Дуг. Той ще седне заедно с наградените фотографи Дейвид Мейтланд, Сю Бишъп, Рос Ходинот и Робърт Томпсън, плюс Трейси Калдър и Кийт Уилсън.

Съдийството ще се проведе през юни, а резултатите ще бъдат обявени скоро след това.

Запис на едно изображение за фотограф отблизо 2022-2023 ще струва £ 10 / $ 13. За повече информация, как да въведете и за пълни Ts & C, посетете уебсайта CUPOTY.